Stomatolog Tarnowskie Góry radzi jakie zabiegi stomatologiczne warto wykonać

gru 14, 2016 | Aktualności

Chcesz mieć nie tylko zdrowe zęby, ale także zniewalający uśmiech? Podstawą osiągnięcia wymarzonego uśmiechu jest dbanie o higienę jamy ustnej. Przeczytaj ten artykuł i zobacz, jakie zabiegi radzi wykonać stomatolog  z Tarnowskich Gór, aby Twoje zęby były cały czas w dobrej kondycji.

Zachwyć świat swoim pięknym i białym uśmiechem

Problemem, który dotyka wielu z nas, są przebarwione lub też żółte zęby. Niestety, niewiele Polek i Polaków może pochwalić się idealnie białymi zębami. Palenie papierosów, picie kawy lub czerwonego wina, powoduje, że na szkliwie powstają przebarwienia. Aby temu zaradzić, coraz więcej osób stawia na zabieg wybielania zębów. Nic w tym dziwnego. W końcu każdy z nas chce mieć olśniewający i biały uśmiech. Sam zabieg przeprowadza się za pomocą żelów, past wybielających lub lasera. Ta ostatnia metoda wymaga już fachowej wiedzy, którą posiada stomatolog z Tarnowskich Gór. Pamiętaj, że, choć wybielanie zębów jest bezpieczne, to jednak istnieją pewne ograniczenia jego stosowania. Przede wszystkim zabiegowi nie powinny się poddawać kobiety w ciąży lub karmiące. Dzieci poniżej 16 roku życia, a także osoby z alergią na nadtlenki i żywice powinny unikać wybielania zębów za pomocą lasera.

Nie daj się próchnicy i u stomatologa przeprowadź zabieg lakowania zębów

Próchnica jest problemem, który dotyka większość z nas. Jak pokazują badania, na obecną chwilę zmaga się z nią ponad 90% Polek i Polaków. Niestety, niewielu z nas zdaje sobie sprawę z tego, że jej skutki mogą być opłakane. Historia medycyny zna przypadki, w których próchnica doprowadziła nawet do utraty życia. Jak się przed nią uchronić? Dobrym rozwiązaniem, prócz dbania o codzienną higienę jamy ustnej, jest przeprowadzenie zabiegu lakowania zębów. Jest to zabieg profilaktyczny, którego celem jest uszczelnienie bruzd, szczelin i zagłębień w zębach. Eliminuje on także możliwość rozwoju bakterii w trudno dostępnych miejscach, dzięki czemu zmniejsza on ryzyko zachorowania na próchnicę. Lakowanie zębów wykonuje się głównie u młodych pacjentów. Dorosłe osoby decydują się na jego przeprowadzenie w przypadkach ósemek, czyli zębów mądrości.

 

Opinie o Nas

Tak oceniają Nas pacjenci

Współpracujemy z wiodącymi firmami w branży:

Croma Logo

Zarejestruj wizytę

Zadzwoń: +48 792 079 900

ul. Dworcowa 11/2, 41-902 Bytom

Godziny pracy

Poniedziałek - Piątek 8:00-20:00

Rejestracja online

Całą dobę 7 dni w tygodniu

Pin It on Pinterest

Share This