Usuwanie celulitu

kwi 12, 2022

Cellulit jest często występującym schorzeniem, które spędza sen z powiek milionom przedstawicielek płci pięknej.
Występuje, gdy tkanka tłuszczowa odkłada się w zewnętrznych partiach, a jej faktura nadaje skórze nieestetyczny, pofałdowany wygląd – widać grudki i nierówności.

Cellulit jest nie tylko irytującym defektem urody, lecz prawdziwym schorzeniem. W homotoksykologii jest chorobą tkanki łącznej.

Cellulit to termin określający wybrzuszającą się tkankę tłuszczową, odkładającą się pod powierzchnią skóry, powodującą nierówności w jej fakturze, dotyka on wiele kobiet i to nie tylko tych otyłych. Niestety za jego powstanie odpowiedzialne są nasze żeńskie hormony, estrogeny, które wspomagają gromadzenie tłuszczów w tkance podskórnej. Nasza skóra staje się gąbczasta przypominając skórkę pomarańczową, pojawia się obrzęk, traci elastyczność pokrywając się bruzdami i zgrubieniami szczególnie w okolicach pośladków, ud, brzucha, pleców i ramion.

Cellulit – Powstawanie

Jakie są przyczyny? Zaburzenia krążenia, niewydolność w funkcjonowaniu narządów wydzielniczych, problemy hormonalne, zły stan psychoemocjonalny, siedzący tryb życia, błędy żywieniowe, nadużywanie leków, alkohol, kofeina – między innymi te właśnie czynniki mogą prowadzić do gromadzenia się toksyn w tkance łącznej, w dalszej konsekwencji sprzyjając tworzeniu się cellulitu.

Etiopatogeneza cellulitu obejmuje 4 fazy rozwoju:
  • Obrzęk
  • Obrzęk + zmiany w naczyniach
  • Utrwalanie się obrzęku, tworzenie się drobnych włókienek – ZWŁÓKNIENIE
  • Tworzenie się mikro- i makrogrudek – STWARDNIENIE

Należy podkreślić, że cellulit jest schorzeniem złożonym, które pociąga za sobą istotne zmiany w budowie tkanki łącznej.

Czy istnieją różne stadia cellulitu?

Stopień zaawansowania cellulitu najczęściej określa się za pomocą skali Nürnbergera-Müllera, według której cellulit ma cztery różne stadia.

Stadium 0: Brak nierówności przy ściśnięciu skóry
Stadium I: Brak spontanicznych oznak zmian, nierówności uwidaczniają się po naciśnięciu skóry
Stadium II: Nierówności na powierzchni skóry są widoczne w pozycji stojącej, brak nierówności w pozycji leżącej
Stadium III: Nierówności na powierzchni skóry są widoczne zarówno w pozycji stojącej jak i leżącej

Leczenie

Widoczne i długotrwałe efekty leczenia CELLULITu to aktywacja komórek tłuszczowych, modelowanie sylwetki i jego usuwanie.
W dzisiejszym społeczeństwie cellulit może mieć ogromny wpływ nie tylko na wygląd, ale również na psychikę kobiety, biorąc pod uwagę to, jak źle może na jej samopoczucie wpływać nawet niewielki nadmiar tkanki tłuszczowej. Wielu ludzi, których dotyczy problem cellulitu, na co dzień cierpi z powodu swojego wyglądu, a co za tym idzie gorszej jakości życia.

Biomezoterapia w leczeniu cellulitu jest nowoczesną, wysoce skuteczną metodą leczenia, która polega na połączeniu odpowiedniej suplementacji oraz diety z terapią lekami antyhomotoksycznymi na obszary ciała dotknięte cellulitem.

W przypadku pacjentek z cellulitem, pierwszy krok powinien polegać na odtruciu organizmu poprzez zastosowanie prawidłowej diety, uwzględniającej biochemię odżywania (dyktuje to lekarz medycyny estetycznej).

Wraz z kontrolą sposobu odżywiania włącza się terapię oczyszczającą, opartą na uaktywnieniu narządów wydzielniczych za pomocą odpowiednio dobranych leków antyhomotoksycznych spożywanych w niewielkich ilościach w wodzie (jako krople do picia).

Leczenie cellulitu powinno być prowadzone w zakresie globalnym, całościowym, a przede wszystkim zostać dostosowane do indywidualnych potrzeb pacjentki.

Biomezoterapia

Biomezoterapia jest przełomową metodą, która walczy z cellulitem. Polega na bezpośrednim wstrzykiwaniu w miejsca zmienione chorobowo odpowiednich substancji leczniczych o odpowiednim stężeniu i składzie. Niewielką ilość preparatu wstrzykuje się w dane miejsce.

W tradycyjnej mezoterapii stosuje się specjalne „koktajle” zawierające witaminy, aminokwasy, oligoelementy, kwas hialuronowy, kwas polimlekowy, krzem, enzymy, wyciągi tkankowe. Ich zadaniem jest uzupełnienie składników, które wraz z procesem starzenia się skóry są wytwarzane w coraz mniejszym stopniu. Natomiast w biomezoterapii wykorzystuje się antyhomotoksyczne leki zawierające składniki pochodzenia naturalnego, stymulujące tkanki. Biomezoterapia umożliwia ujędrnienie tkanek, uzyskanie młodszego wyglądu i lepszego napięcia skóry. Aktywizują funkcje komórkowe i enzymatyczne oraz pobudzają syntezę proteoglikanów, włókien kolagenu i elastyny

CO TO JEST REVITAL CELLUFORM?

Mezokoktail o nowoczesnej specjalnej formule, której działanie można porównać do miękkiej (łagodnej) liposukcji, jej podstawowe działanie możemy porównac do działania wyciągu z soi czy kwasu nikotynowego (vitamina PP), jest on agonista receptorów o wysokiej skuteczności (czynnej) w przypadkach zatrzymania wody i lokalnych złogów tłuszczu.

Wskazania:
  • otyłość i zlokalizowane złogi tłuszczu
  • cellulit
  • uboga mikro-cyrkulacja
  • niedotlenienie tkanek
Podstawowe składniki:

Wyciąg z soi:
Pochodząca z ziaren soi lecytyna ma wspaniałe działanie w redukcji tłuszczu.
Używana w medycynie jako lek o działaniu anty-cholesterolowym i anty-trójglicerydowym ostatnio znajduje zastosowanie w kosmetyce w redukcji zastojów tłuszczowych i celululitu.
Wyciąg z lecytyny pomaga naszemu organizmowi eliminować i przekształcać tłuszcz w energię w naturalny sposób. W konsekwencji; pośladki, uda, ramiona i brzuch stają się szczuplejsze. Jest to naturalna substancja całkowicie bezpieczna i dobrze tolerowana.

Deoxycholic acid (kwas deoksycholowy):
W ludzkim organizmie kwas ten jest aktywny w zawiesinie tłuszczu w celu uzyskania absorbcji (wchłaniania) w jelicie.

Vitamin PP (Nicotinamide):
Kwasu nikotynowy obniża poziom cholesterolu, rozszerza naczynia krwionośne(może powodować zaczerwienienia i uderzenia gorąca) i podwyższa ciśnienie tętnicze. To wszystko skutkuje zwalczeniem cellulitu.

Opinie o Nas

Tak oceniają Nas pacjenci

Współpracujemy z wiodącymi firmami w branży:

Croma Logo

Zarejestruj wizytę

Zadzwoń: +48 792 079 900

ul. Dworcowa 11/2, 41-902 Bytom

Godziny pracy

Poniedziałek - Piątek 8:00-20:00

Rejestracja online

Całą dobę 7 dni w tygodniu

Pin It on Pinterest

Share This