Stomatologia estetyczna

kwi 12, 2022

1Możemy zachwycić świat idealnym uśmiechem!

Niezależnie od trendów i stylów piękne zęby są zawsze w modzie. Zarazem są one naszą najlepszą wizytówką, dzięki której jesteśmy postrzegani jako osoby atrakcyjne. Nie bójmy się zatem i zadbajmy o nasz idealny uśmiech, zwłaszcza, że w dzisiejszych czasach stomatologia estetyczna wychodzi naprzeciw naszym oczekiwaniom i gwarantuje liczne sposoby na likwidację wszelkich niedoskonałości.

Piękny uśmiech, przyczynia się do naszego dobrego samopoczucia, pozytywnej samooceny i pewności siebie. Stomatologia estetyczna to dziedzina stomatologii, która powstała w odpowiedzi na wzrastające zapotrzebowanie pacjentów na piękny, lśniący uśmiech. Obecnie ciesząca się stale rosnącym zainteresowaniem.

W naszej klinice na stomatologię estetyczną kładziemy szczególny nacisk. Staramy się, aby nasi pacjenci mieli nie tylko zdrowe ale i piękne zęby. Oferujemy Państwu szereg rozwiązań, które pomagają przywrócić piękny uśmiech.

Zakres usług:2
  • wybielanie wszystkich zębów,
  • wybielanie martwych zębów,
  • biżuteria na zęby,
  • odbudowa złamanych i zniszczonych koron zębów na ćwiekach oraz wkładach koronowo-korzeniowych,
  • nowoczesne wypełnienia o efekcie „kameleona” gwarantujące perfekcyjną kolorystykę,
  • zamykanie przerw (Diasem pomiędzy zębami siecznymi oraz Trem pomiędzy zębami bocznymi),
  • korekty wad zgryzu i ustawienia zębów,
  • korekty kształtu zębów materiałami kompozytowymi,
  • licówki ceramiczne,

Wybielanie. Co warto wiedzieć

CZY KAŻDY MOŻE SOBIE WYBIELIĆ ZĘBY?

Metody wybielania są wysoce bezpieczne, istnieją jednak pewne ograniczenia ich stosowania:

nie powinny być stosowane u kobiet ciężarnych i karmiących, gdyż nie przeprowadzono dokładnych badań co do wpływu na rozwijający się organizm, ponad to pozycja ciała w jakiej ustawiony jest pacjent podczas zabiegu wybielania może być niesprzyjająca dla ciężarnej,
nie należy wybielać zębów u dzieci poniżej 16 roku życia, a także u osób z alergią na nadtlenki i żywice.

W Blue Klinik prowadzimy wybielanie zębów w pełni bezpiecznymi metodami. Stosowane metody są całkowicie nieszkodliwe dla szkliwa zębów a działanie wybielające jest długotrwałe. W ofercie posiadamy produkty do stosowania samodzielnie w domu np. Opalescence oraz w gabinecie stomatologicznym – Metoda Beyond.

CZY WSZYSTKIE ZĘBY MOŻNA WYBIELIĆ?

W większości przypadków – tak. Najlepszymi kandydatami do wybielania zębów są pacjenci z naturalnie ciemnymi zębami, z przebarwieniami z kawy, herbaty, papierosów. Zdarzają się jednak przypadki bardzo silnych przebarwień opornych na działania środków wybielających np. rozległe przebarwienia poantybiotykowe, w związku z czym żadna z metod wybielania nie daje stu procentowej gwarancji powodzenia zabiegu. Nie są to jednak sytuacje bez wyjścia. Rozwiązaniem problemu są tu licówki ceramiczne lub korony protetyczne zapewniające doskonały efekt estetyczny.

CZY WYBIELANIU TOWARZYSZĄ EFEKTY UBOCZNE?

U niektórych pacjentów występuje nieznaczna nadwrażliwość zębów na bodźce termiczne np. na zimno. Reakcja ta spowodowana jest chwilowym odwodnieniem zęba. Zastosowanie specjalnych preparatów na czas zabiegu znosi tę dolegliwość bezpowrotnie.

CZY PREPARATY WYBIELAJĄCE USZKADZAJĄ ZĘBY?

Z licznych badań naukowych wynika, że metody wybielania zębów są zupełnie bezpieczne dla zębów. Nie dochodzi do osłabienia struktury szkliwa i twardych tkanek zęba, ani zwiększenia podatności na próchnicę.

CZEGO NIE WOLNO PO WYBIELANIU?

Przez jedną lub dwie doby w zależności od metody wybielania zębów nie wolno: palić papierosów, pić kawy, mocnej herbaty, czerwonego wina, kolorowych napojów, jeść posiłków gdy założone są szyny ( dotyczy wybielania nakładkowego).

Wybielanie zębów to proces prosty.
Warto skorzystać z oferty wybielania zębów!
Nie czekaj, zafunduj sobie lepszy wygląd!

Wybielanie zębów metodą Beyond

picture of attractive female dentist with tools

Metoda Beyond polega na naświetlaniu żelu wybielającego specjalistyczną lampą. Przy czym żel nakłada się trzykrotnie. Zabieg trwa około 1,5 – 2h. W tym czasie nadtlenki stosowane do wybielania reagują z przebarwionym szkliwem. Lampa Beyond emituje zimne niebieskie światło, którego częstotliwość mieści się pomiędzy 480 a 520 nanometrów. Podczas jednego zabiegu można wybielić 16-ście lub więcej zębów jednocześnie w trakcie 45 minut. W rezultacie naświetlań możemy uzyskać poprawę od 5 do 14 odcieni według skali VITA. System Beyond daje niemalże magiczne rezultaty, każdemu kto by chciał wybielić zęby. Efekt końcowy w zależności od zębów oraz sposobu odżywiania utrzymuje się przez dwa – trzy lata.

Zwolennicy tej metody uważają, że wybiela ona zęby natychmiastowo bez żadnych efektów ubocznych, ponieważ technologia zimnego światła Beyond jest całkowicie bezpieczna. Zimne światło nie podrażnia nerwów a środek wybielający, oparty na składnikach wodnych, nie uszkadza zębów ani szkliwa.

Należy pamiętać, że 48 godzin po zabiegu nie należy palić papierosów, pić kawy, herbaty, coli ani czerwonego wina. Aby utrzymać biel zaleca się szczotkowanie zębów ogólnie dostępną białą pastą wybielającą.

Białe zęby to nie wszystko !!!

Warto zadbać o to, aby nasze zęby były nie tylko białe, ale również równe. Nie tylko wpływa to na ich estetykę i sprawia, że nasz uśmiech jest piękny, ale pomaga również w codziennej pielęgnacji, co skutkuje mniejszą ilością próchnicy. Dobry aparat na zęby potrafi zdziałać bardzo dużo. Niekoniecznie musi być on założony na stałe, bowiem czasem wystarczy tylko drobna regulacja, możliwa do zrobienia poprzez aparat ortodontyczny zakładany na noc.  Jeżeli jednak potrzebna jest większa ingerencja w zgryz, możliwe, że nie ominie nas aparat stały. W obecnej technologii może on być jednak słabo widoczny, a jego noszenie jest wygodne i nie przeszkadza w codziennym życiu. Serdecznie zapraszamy do umówienia się na wizytę w naszym gabinecie, abyśmy mogli podpowiedzieć, jakie działanie będzie najlepsze, żeby można było odzyskać piękny uśmiech, a przy tym cieszyć się zdrowymi zębami przez długi czas. Stomatologia estetyczna dedykowana jest osobom w każdym wieku, które chcą zadbać o swój wygląd.

Opinie o Nas

Tak oceniają Nas pacjenci

Współpracujemy z wiodącymi firmami w branży:

Croma Logo

Zarejestruj wizytę

Zadzwoń: +48 792 079 900

ul. Dworcowa 11/2, 41-902 Bytom

Godziny pracy

Poniedziałek - Piątek 8:00-20:00

Rejestracja online

Całą dobę 7 dni w tygodniu

Pin It on Pinterest

Share This