Spotkanie z ortodontą

kwi 12, 2022

Pierwsza wizyta – konsultacyjna

Na pierwszej wizycie spotkasz się z ortodontą, który po badaniu przedstawi, jaki jest problem ortodontyczny. Zrobione zostają wyciski, z których technik wykonuje modele gipsowe szczęki i żuchwy oraz kolorowe zdjęcia zębów i twarzy. Są one potrzebne do ustalenia planu leczenia.
Przed kolejną wizytą lekarz wnikliwie analizuje fotografie, modele i zdjęcia rentgenowskie panoramiczne i cefalometryczne. Są one podstawą do przygotowania planu leczenia i do podjęcia decyzji o ewentualnym usunięciu zębów.

Po konsultacji ortodonta przekaże ci następujące informacje1

  • czy jest obecna wada zgryzu, a jeżeli tak, to na czym ona polega
  • czy leczenie jest konieczne teraz, czy należy zaczekać do pojawienia się zębów stałych
  • czy konieczne będzie usunięcie któregoś zęba
  • jak długo potrwa leczenie
  • co trzeba zrobić, aby skorygować wadę

Pan Doktor stara się zawsze w sposób jasny i szczegółowy opisać problem ortodontyczny tak, aby każda osoba po wizycie konsultacyjnej wiedziała, jakie są wskazania, rekomendowane metody oraz jak długo potrwa i jakie będą koszty leczenia.

Druga wizyta

Na następnym spotkaniu przedstawiony zostaje plan leczenia i jeśli pacjent go zaakceptuje, to przystępujemy do separacji. Wykonuje się ją za pomocą małych sprężystych gumek, które umieszczone pomiędzy zębami, znajdują odrobinę miejsca potrzebnego do założenia pierścieni.

Trzecia wizyta

Kolejna wizyta następuje po 5-7 dniach i w jej trakcie zakładany jest aparat metalowy, przezroczysty lub lingwalny (przy aparacie lingwalnym nie zakładamy pierścieni!). Ta wizyta trwa od 1 do 2 godz.

Dalsze leczenie

Kolejne wizyty następują po sobie w odstępach 4-6 tygodniowych. Wydłużanie czasu pomiędzy wizytami bez konsultacji z lekarzem prowadzącym ma wpływ na wydłużenie czasu leczenia. Czas ten zależny jest od rodzaju wady ortodontycznej i trwa średnio 2 lata.

Opinie o Nas

Tak oceniają Nas pacjenci

Współpracujemy z wiodącymi firmami w branży:

Croma Logo

Zarejestruj wizytę

Zadzwoń: +48 792 079 900

ul. Dworcowa 11/2, 41-902 Bytom

Godziny pracy

Poniedziałek - Piątek 8:00-20:00

Rejestracja online

Całą dobę 7 dni w tygodniu

Pin It on Pinterest

Share This