Osocze bogatopłytkowe

kwi 12, 2022

Prawdziwie rewolucyjny trend w medycynie estetycznej! PRP (platelet-rich-plasma), czyli osocze bogatopłytkowe zawierające czynniki wzrostu z WŁASNEJ krwi PACJENTA, dzięki którym można stworzyć swój indywidualny eliksir młodości. Czynniki wzrostu zawarte w osoczu pobudzają komórki skóry do odbudowy, dzięki czemu odzyskuje ona młodzieńczą witalność. Skóra staje się gładsza, bardziej elastyczna, widocznie młodsza

Zabieg Regeneris występuje w trzech wersjach. W zależności od tego, jaki efekt leczniczy chcemy uzyskać, stosuje się różne sposoby podania uzyskanego eliksiru: mezoterapię (zastrzyki śródskórne), wypełnienie (wstrzyknięcia wzdłuż linii fałdu lub zmarszczki) lub maskę komórkową.

Mezoterapia:
 • rewitalizacja skóry twarzy: wygładzenie i ujednolicenie kolorytu skóry, poprawa elastyczności, napięcia i gęstości skóry
 • remodeling włókien kolagenowych
 • stymulacja i regeneracja owłosionej skóry głowy
Wypełnianie zmarszczek:

Wolumetryczna terapia biostymulująca komórki skóry

Maska komórkowa:
 • regeneracja skóry twarzy
 • przyspieszenie procesów gojenia po zabiegach medycyny estetycznej
Regeneris to właściwy zabieg jeśli:
 • skóra Twojej twarzy wymaga rewitalizacji – jest zmęczona, brakuje jej napięcia, ma niejednolity koloryt, jest wysuszona.
 • chcesz zlikwidować oznaki starzenia – fałdy, zmarszczki, kurze łapki, zapadnięta skóra, zmniejszona gęstość skóry
 • masz za sobą zabiegi medycyny estetycznej – chcesz przyśpieszyć regenerację skóry i gojenie
 • chcesz wypełnić blizny po trądziku
 • poszukujesz produktów naturalnych
Przeciwwskazania:
 • choroby krwi
 • nowotwory
 • ciąża, laktacja
 • leczenie antykoagulantami
Przebieg zabiegu:24

Pobranie krwi – w zależności od celu zabiegu (mezoterapia, wypełnienie, maska) – od 1 do 3 probówek (każda ok. 7 ml), próżniowo z użyciem specjalnego zestawu.
Następnie krew zostaje odwirowana w probówce laboratoryjnej, w której znajduje się specjalny opatentowany żel separujący czerwone krwinki od osocza bogatopłytkowego. Żel to wyjątkowy chemiczny polimer, amorficzny i zupełnie jałowy, na dodatek bardzo wydajny- pozwala uzyskać ponad 90% płytek z krwi pacjenta.
Podanie Regeneris pacjentowi w formie:
* mezoterapii ( 4 zabiegi co 2 tygodnie)

* wypełnienia (2 zabiegi co 3 tygodnie)

* maski (jako pojedynczy zabieg – przyspiesza proces gojenia, jest zalecana po zabiegach z zakresu medycyny estetycznej, pilingach, zabiegach z użyciem lasera – lub kuracja cykliczna: 1-3 razy na rok w serii)

Czas trwania zabiegu: ok. 1h

Znieczulenie: miejscowe, krem znieczulający

Wymagana ilość zabiegów: patrz wyżej

Efekty uboczne: nie odnotowano żadnych skutków ubocznych

Możliwe powikłania: minimalne opuchnięcia, sińce w miejscu wkłucia które znikają w ciągu kilku dni

Kontrole po zabiegu: zalecana jest wizyta kontrolna po około dwóch tygodniach od zabiegu

Rekonwalescencja: wykonanie zabiegu nie zaburza normalnej aktywności zawodowej

Efekt zabiegu:
 • rewitalizacja skóry,
 • wygładzenie i ujednolicenie kolorytu skóry,
 • poprawa elastyczności, napięcia i gęstości skóry
 • remodeling włókien kolagenowych
 • poprawa ukrwienia skóry
 • wygładzenie zmarszczek i fałd – wolumetryczna terapia biostymulująca komórki skóry
 • przyspieszenie procesów gojenia po zabiegach medycyny estetycznej

Jest to zabieg z grupy zabiegów biostymulujących. Biostymulacja w ostrzykiwaniu krwią (nie jest to dosłownie ostrzykiwanie krwią, bo preparat otrzymuje się w specjalnym procesie separowania i odwirowywania osocza bogatopłytkowego) opiera się na wykorzystaniu czynników wzrostu uwalnianych z trombocytów a wpływających bezpośrednio na procesy regeneracyjne skóry.

Regeneris działa poprzez aktywację płytek krwi zawartych w osoczu bogatopłytkowym do produkcji specyficznych czynników wzrostu, które: pobudzają procesy regeneracji tkanek, wspomagają proces angiogenezy (tworzenie nowych naczyń krwionośnych), aktywują mezenchymalne komórki macierzyste, pobudzają fibroblasty do tworzenia nowego kolagenu

Przebieg zabiegu:

Pobierana jest krew od pacjenta – w zależności od celu zabiegu (mezoterapia, maska, wypełnienie) – od 1 do 3 probówek (każda ok. 7 ml). Krew pobierana jest próżniowo, tj. specjalny zestaw z igłą motylkową; lekarz nie ma bezpośredniego kontaktu z krwią. Następnie krew zostaje odwirowana w probówce laboratoryjnej, w której znajduje się specjalny żel separujący czerwone krwinki od osocza bogatopłytkowego. Osocze jest zagęszczane 2-4 krotnie, w efekcie otrzymujemy od 3-4 ml osocza. Zabieg występuje w 3 wersjach, tzn. otrzymana „krew” może mieć 3 procedury przygotowania i podania, w zależności od tego jakie są cele terapeutyczne: mezoterapia, wypełnienie, maska. Gotowy produkt wstrzykuje się pacjentowi na zasadzie klasycznej mezoterapii, bądź liniowo wzdłuż fałdu/zmarszczki.

Mezoterapia występuje w 2 zestawach: mniejszy (1 probówka) i większy (2 probówki). Mniejszy starcza na twarz i szyję, większy dodatkowo na dekolt. Mezoterapia – cena waha się od 600 do 900 zł. za zabieg; zalecane są 2-4 zabiegi, co 2 tygodnie; potem 1-2 x w roku. Wypełnienie – cena 1100 – 1800 zł,, sugerowane są 2 zabiegi, w odstępach 3 tygodniowych. Maska – cena ok. 500 zł. za zabieg; preparat przygotowuje się podobnie jak do mezoterapii, lecz wylewa się go na papierową maskę, którą następnie applikuje się na skórę; po zabiegu osiagamy przyspieszony proces gojenia, idealny po zabiegach z zakresu med. est. pilingach czy laseroterapii.

Opinie o Nas

Tak oceniają Nas pacjenci

Współpracujemy z wiodącymi firmami w branży:

Croma Logo

Zarejestruj wizytę

Zadzwoń: +48 792 079 900

ul. Dworcowa 11/2, 41-902 Bytom

Godziny pracy

Poniedziałek - Piątek 8:00-20:00

Rejestracja online

Całą dobę 7 dni w tygodniu

Pin It on Pinterest

Share This