Niewidoczny aparat lingwalny

kwi 12, 2022

W naszej klinice stosowane są niewidoczne aparaty językowe Incognito, który jest najnowocześniejszym 7stałym w pełni zindywidualizowanym aparatem ortodontycznym.
Każdy aparat jest opracowywany indywidualnie, tzn. każdy zamek do każdego zęba jest zaprojektowany oddzielnie, gdyż kształt każdego zęba, a zwłaszcza jego powierzchni językowej, wbrew pozorom jest inny. Zamówionego zamka nie da się nakleić nikomu innemu, tylko konkretnemu pacjentowi, dla którego został zamówiony.

Materiał

Specjalny stop złota wykorzystany do wytworzenia aparatu Incognito jest wyjątkowo wytrzymały, a aparat posiada znacznie lepszą przyczepność zamków do poszczególnych zębów pacjenta, minimalizuje ryzyko ich odklejania i zapewnia skuteczność tego rozwiązania zbliżoną do konwencjonalnych aparatów ortodontycznych.

Aparat incognito może zakładać tylko odpowiednio przeszkolony lekarz posiadający certyfikat po przebytym szkoleniu!

Dyskretna alternatywa8

Aparat Incognito jest doskonałą, dyskretną alternatywą dla typowego, mocno widocznego aparatu ortodontycznego. Zamki są indywidualnie projektowane dla konkretnego pacjenta poprzez użycie bardzo złożonych procedur w laboratorium w Bad Essen – Niemcy. Dzięki stosowanym zamkom kosmetycznym aparat jest niewidoczny!

W tej technice zamki są przyklejone od wewnętrznej strony zęba i zupełnie nic nie widać na zewnątrz nawet przy szerokim uśmiechu. Jest to aparat stały, w którym zamki są przyklejane na językowej powierzchni zęba, dlatego są one całkowicie niewidoczne.

Aparat językowy różni się od zewnętrznego miejscem przyklejenia zamka, brakiem pierścieni oraz niewidocznością samego aparatu jak i elementów dodatkowych. Same zamki są tylko „przenośnikami” sił z aktywnie działającego łuku na ząb. W przypadku techniki lingwalnej używa się zarówno innych zamków jak i innych łuków niż w technice zewnętrznej.
Dodatkową zaletą jest możliwość zobaczenia na modelu efektu końcowego jeszcze przed założeniem aparatu.

Liczne zalety

W przypadku aparatów językowych leczenie niektórych wad jest znacznie krótsze, w innych nawet łatwiejsze niż w technice aparatu tradycyjnego, choć zazwyczaj czas leczenia jest podobny do leczenia aparatem tradycyjnym, a sama mechanika działania aparatów lingwalnych jest taka sama jak tradycyjnych.

Każda wada zgryzu może być leczona aparatem lingwalnym i każdy może być leczony tą techniką. Aparat lingwalny nie jest polecany tylko osobom, które mają duże przerwy między zębami, gdyż drut łączący zamki byłby widoczny w szczelinach między zamkami. Ale jeżeli pacjentowi nie przeszkadza drucik między zębami, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby i w tej wadzie zgryzu go zakładać. Nie ma ograniczeń wiekowych, leczymy każdą osobę dorosłą, oraz młodzież u których aparat ten jest szczególnie zalecany, gdyż chroni on zęby przed białymi plamami które mogą powstać po zdjęciu aparatu, zdarza się to co prawda niezmiernie rzadko i nie zawsze jest związane z niewłaściwą higieną. Ponieważ zamki są zaprojektowane i wyprodukowane specjalnie dla konkretnego pacjenta, jest to doskonały sposób na korektę każdego nieprawidłowego położenia zębów.

Mało ortodontów stosuje aparaty lingwalne.

Jest to technika trudna, wymagająca dużej wiedzy i ciągłego, ustawicznego szkolenia się, a jest ono również kosztowne.

Opinie o Nas

Tak oceniają Nas pacjenci

Współpracujemy z wiodącymi firmami w branży:

Croma Logo

Zarejestruj wizytę

Zadzwoń: +48 792 079 900

ul. Dworcowa 11/2, 41-902 Bytom

Godziny pracy

Poniedziałek - Piątek 8:00-20:00

Rejestracja online

Całą dobę 7 dni w tygodniu

Pin It on Pinterest

Share This