Nieoperacyjna korekta kształtu nosa

kwi 12, 2022

Operacje plastyczne nosa są jednymi z najbardziej popularnych zabiegów. Nie wszystkie osoby, które mają defekt nosa decydują się na zabieg. Dla takich osób doskonałym rozwiązaniem jest zastosowanie wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego do korekty kształtu nosa. Lekarze specjalizujący się w tego typu zabiegach przyznają, iż dzięki gęstym odmianom preparatów do wypełniania zmarszczek można tymczasowo poprawić wygląd nosa. Długoletnia praktyka lekarzy pokazuje, że u niektórych pacjentek można dokonać korekty wyglądu nosa nawet na 3 lata.

Należy pamiętać, że użycie wypełniacza poprawia nos na zasadzie „optycznego” oszukiwania tzn. iniekcja kwasu hialuronowego nie niweluje krzywych kości, a jedynie poprzez plastyczną zdolność do formowania zmienia wygląd nosa.

Najczęściej do gabinetów dermatologów wykonujących zabieg zgłaszają się osoby z tzw. garbem na nosie. Jednak umiejętna iniekcja wypełniacza, może wizualnie poprawić:

skrzywienie nosa po złamaniu,

za mały nos,

nie proporcjonalnie duży czubek nosa,

brak wykształconego „mostka” pomiędzy trzonem, a czubkiem nosa,

za bardzo uniesiony nos.

Kwas hialuronowy – opracowane techniki zabiegu

Cała procedura trwa około 30 – 60 minut. Na początku procedury lekarz dokładnie znieczula obszar zabiegowy, stosując specjalny krem lub znieczulenie miejscowe. Następnie przechodzi do wykonywania nakłuć. W przypadku korekty tzw. garba nosa cała tajemnica zabiegu opiera się na wstrzyknięciu preparatu w trzech miejscach, a mianowicie przed i za garbem oraz na koniuszku nosa w celu uzyskania efektu jego uniesienia. W ten sposób nos uzyskuje ładny kształt, a defekt wybrzuszonej kości jest subtelnie ukryty.

Kwas hialuronowy pozostaje w skórze przez około 6 – 12 miesięcy. Często miesiąc po wykonaniu zabiegu, pacjent/ka powinni zgłosić się na dopełnienie.

Opinie o Nas

Tak oceniają Nas pacjenci

Współpracujemy z wiodącymi firmami w branży:

Croma Logo

Zarejestruj wizytę

Zadzwoń: +48 792 079 900

ul. Dworcowa 11/2, 41-902 Bytom

Godziny pracy

Poniedziałek - Piątek 8:00-20:00

Rejestracja online

Całą dobę 7 dni w tygodniu

Pin It on Pinterest

Share This