Mezoterapia

kwi 12, 2022

Mezoterapia to metoda wykorzystywana od lat w medycynie. Polega na wstrzykiwaniu małych dawek substancji leczniczych bezpośrednio w skórę, w odpowiednie miejsca takie jak: twarz, szyja, dekolt, dłonie lub na dowolna część ciała. Jest doskonałą profilaktyką w starzeniu się skóry, leczeniu cellulitu, ujędrnianiu skóry.

Mezoterapia igłowa na twarz, szyję, dekolt (NCTF, NCTF HA). Nagroda Perła Dermatologii Estetycznej w 2009r!

Jedyne preparaty o synergicznym działaniu kwasu hialuronowego i specjalnego kompleksy polirewitalizujacego.

Zaletą mezoterapii z wykorzystaniem gamy NCTF jest fakt, że jest to terapia w pełni biologiczna. To kuracja rewitalizująca, którą można stosować latami bez większego ryzyka. Dostarcza komórkom naturalnych składników odżywczych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania. Poprawa stanu skóry podczas podjętej kuracji jest stopniowa. Niemniej, rezultaty są widoczne od pierwszego zabiegu – skóra jest bardziej nawilżona i napięta. Efekty kumulują się i po kilku zabiegach skóra nabiera blasku, staje się gładsza, jej struktura ulega polepszeniu, staje się gęsta i bardziej jędrna.

Preparaty stworzone przez laboratorium Filorga działają kompleksowo. Zawarty w nich kwas hialuronowy, 13 różnych witamin, aminokwasy, składniki mineralne oraz koenzymy zapewniają wysoką jakość zabiegów i uzyskanie pożądanych efektów u każdego pacjenta.

NCTF i NCTF HA są jedynymi preparatami oddziałującymi na przyczyny i konsekwencje starzenia się skóry. Skóra jest wyraźnie odmłodzona w naturalny sposób.

Częstotliwość zabiegów na początku kuracji powinna być skumulowana, tak aby tworzyła terapię uderzeniową czyli 4 zabiegi w odstępach 1-2 tygodni. Aby utrzymać intensywną regenerację skóry wykonujemy 1 zabieg na miesiąc przez 2-3 miesiące. Natomiast 1 zabieg co 2-6 miesięcy zagwarantuje nam podtrzymanie efektów kuracji.

Saypha Rich
Mezoterapia – siła glicerolu i HA

Unikalna linia produktów Saypha do mezoterapii wyróżnia się wśród wszystkich innych produktów, które odmładzają skórę poprzez jej nawilżenie, dzięki dwóm czynnikom:

Saypha Rich jedyny żel o wyjątkowo wysokim stężeniu kwasu hialuronowego az 18mg/ml oraz największej masie cząsteczkowej spośród wszystkich produktów dostępnych obecnie na rynku, wytwarzanych na bazie kwasu hialuronowego pozbawionego wiązań poprzecznych. Łączący nawilżające właściwości kwasu hialuronowego i glicerolu, dwóch silnie nawilżających składników, występujących naturalnie w organizmie człowieka.

Wyjątkowe połączenie kwasu hialuronowego oraz glicerolu w produkcie Saypha Rich daje nowy wymiar nawadnianu skóry i, szansę na znalezienie się w czołówce rynku, z zachowaniem dużej przewagi nad „współzawodnikami”.

 • aby skóra odzyskała swój blask, napięcie i elastyczność, bardzo ważne jest uzupełnienie niedoboru kwasu hialuronowego,
 • aby mocno odwodniona i uszkodzona skóra optymalnie skorzystała z długotrwałego efektu nawilżenia, efekt uzupełnienia niedoboru kwasu hialuronowego należy wzmocnić poprzez dodanie glicerolu.
Dlaczego?

Ponieważ glicerol, endogenny kleisty polialkohol, bezpośrednio wpływa na utrzymanie poziomu nawilżenia skóry właściwej poprzez trzy czynniki:

 1. cząsteczki glicerolu wiążą się poprzez wiązania wodorowe z cząsteczkami wody (H2O). Każda cząsteczka glicerolu może związać aż sześć cząsteczek wody.
  Dzięki glicerolowi moc nawilżenia jest sześciokrotnie silniejsza, a efekty odmładzające jeszcze bardziej znaczące.
 2. glicerol przedostaje się przez AQP3* do zewnętrznej i najbardziej odwodnionej warstwy naskórka, stratum corneum. Tam:
  wzmacnia funkcję stratum corneum jako bariery przeciwko utracie wody i przyczynia się do utrzymania poziomu nawilżenia skóry.
 3. Tworząc za pomocą wiązań wodorowych „ochronny płaszcz” wokół cząsteczek kwasu hialuronowego w skórze właściwej, glicerol sprawia, że kwas hialuronowy korzysta z jego termicznych, mechanicznych i enzymatycznych właściwości odpornościowych: zwłaszcza wobec wolnych rodników **.
  Dzięki obecności glicerolu kwas hialuronowy lepiej zatrzymuje wodę, co intensyfikuje proces nawilżenia skóry.* AQP3 (akwaporyny3): białka błonowe, które uczestniczą w procesie transportu glicerolu do naskórka.
  ** Wolne rodniki to atomy (lub cząsteczki), które posiadają jeden lub więcej wolnych elektronów, i które, aby odzyskać stan równowagi, dążą do przejęcia (lub oddania) elektronu z (lub do) sąsiadujących cząsteczek, powodując ich niszczenie

Saypha Rich to wiskoelastyczny roztwór, który służy uzupełnianiu kwasu hialuronowego utraconego w czasie procesu starzenia. Zalecane są cykle trzech zabiegów wykonywanych co dwa lub trzy tygodnie. Saypha® Rich jest stworzony do iniekcji do naskórka lub głębiej, by polepszyć koloryt i elastyczność skóry. Działa on również jako wypełniacz małych zmarszczek, takich jak kurze łapki, zmarszczki śmiechu czy zmarszczki palacza wokół ust oraz nawilża odwodnioną skórę.

Dzięki Saypha Rich:
Kluczowe zalety Saypha Rich to:
 • obecność środków o silnych właściwościach zatrzymywania wody w organizmie, dla doskonałego nawilżenia skóry właściwej;
 • unikalna formuła połączenia działania tych środków z glicerolem, dla wzmocnienia siły nawilżającej;
 • zastosowanie składników naturalnych, dla maksymalnego bezpieczeństwa;
 • opatentowana formuła oraz ergonomiczne, gotowe do użycia strzykawki, dla doskonałych rezultatów oraz dla prostego i wygodnego stosowania.
 • nadzwyczajne bezpieczeństwo zapewnione przez najnowocześniejsza fabrykę kwasu hialuronowego w Europie oraz podwójną sterylizacje parową.
 • Glicerol połączony z kwasem hialuronowym wzmacnia jego oddziaływanie na skórę
 • Glicerol tworzy „ochronny płaszcz” wokół łańcuchów kwasu hialuronowego (HA)
 • Większa siła w walce z czynnikami agresywnymi
 • Glicerol wzmacnia cząsteczki kwasu hialuronowego za pomocą wiązań wodorowych
 • Glicerol wiąże cząsteczki wody
 • Wyższy poziom nawilżenia skóry
 • Dla długotrwałego efektu nawilżenia

Warte podkreślenia jest jego korzystne działanie przed i po ekspozycji słonecznej. Pomimo ostrzeżeń dermatologów o szkodliwości opalania, niestety nadal typowym wakacyjnym obrazkiem są setki prażących się w słońcu ciał, a synonimem udanego urlopu jest złota opalenizna. Patrząc realnie, fankom kąpieli słonecznych nie zabronimy opalania, ale możemy pomóc ich skórom stosując zabiegi mezoterapii produktami Saypha Rich z gliceryną.

Stylage HydroMax

Przywrócenie optymalnego nawilżenia skóry dla zachowania jej jędrności i pełnego komfortu.
StylAge Hydro zapewnia wyjątkowo efektywną mezoterapię dzięki połączeniu niesieciowanego kwasu hialuronowego i antyoksydantu (manitol), który chroni skórę przed działaniem wolnych rodników i zmniejsza ryzyko powstania siniaków i obrzęku w trakcie zabiegu. Skóra odzyskuje optymalny stopień nawilżenia, jest gładsza i jędrniejsza w dotyku. Standardowy protokół dla terapii StylAge Hydro to cztery zabiegi w odstępach jednego tygodnia. Produkt może być aplikowany techniką nappage, jak również depozytowo.

Mezoterapia o przedłużonym działaniu

Stylage Hydro Max to sieciowany kwas hialuronowy (12,5 mg/g) z sorbitolem, który nie tylko działa jak zmiatacz wolnych rodników ale zwiększa również poziom nawilżenia skóry. Dzięki takiemu połączeniu substancji czynnych uzyskujemy Produkt, który nie tylko nawilża, ale również na długo odnawia strukturę skóry właściwej. Ponadto optymalna plastyczność produktu zapewnia łatwe podanie i komfort pacjenta w trakcie i po zabiegu.
Hydro max to Produkt dla natychmiastowego i długotrwałego nawilżenia, który przywraca skórze świeżość, gładkość i uczucie komfortu.

Dermaheal SR i HSR

Produkty przeznaczone do rewitalizacji skóry okolic twarzy, szyi i dekoltu.

Powodują zmniejszenie drobnych zmarszczek poprzez stymulację produkcji nowych komórek skóry. Wzmacnią elastyczność skóry poprzez indukcję syntezy kolagenu i elastyny. Nawilżją suchą skórę i pomaga jej utrzymać optymalną równowagę wilgoci.

Mezoterapia Dermaheal stymuluje procesy naprawcze zachodzące w skórze właściwej, tj:
 • Aktywna regeneracja uszkodzeń skóry
 •  Poprawa kolorytu skóry
 • Aktywne nawilżenie
 • Przywrócenie równowagi jonowej
 • Stymulacja wzrostu komórkowego
 • Zwiększenie gęstości skóry właściwej
 • Ochrona komórkowa

Dermaheal SR –  Skóra starzejaca się, skóra trądzikowa, skóra z rozszerzonymi porami – 57 aktywnych składników: 5 peptydów biomimetycznych, 13 witamin, 24 aminokwasy, 5 minerałów, 4 koenzymy, 4 kwasy nukleinowe, 2 czynniki redukujące

 • 50mg kwasu hialuronowego w każdej ampułce
 •  Zapobieganie starzeniu się skóry
 • Działanie przeciwzmarszczkowe
 • Skóra trądzikowa o rozszerzonych porach

Dermaheal HSR (1% kwas hialuronowy zawierający Dermaheal SR) –  Skóra starzejaca się, skóra trądzikowa, skóra z rozszerzonymi porami, natychmiastowy efekt

58 aktywnych składników (50mg HA): Kwas hialuronowy (1%), 5 peptydów biomimetycznych, 13 witamin, 24 aminokwasy, 5 minerałów, 4 koenzymy, 4 kwasy nukleinowe, 2 czynniki redukujące

 • 50mg kwasu hialuronowego w każdej ampułce
 • Zapobieganie starzeniu się skóry
 • Działanie przeciwzmarszczkowe
 •  Skóra trądzikowa o rozszerzonych porach

Marka Dermaheal jest gwarantem wysokiej jakości i zaawansowanej technologii produktów stworzonych w laboratoriach Caregen. Ich innowacyjna formuła zawiera jedyne w swoim rodzaju czynniki wzrostu i peptydy biomimetyczne.

Opinie o Nas

Tak oceniają Nas pacjenci

Współpracujemy z wiodącymi firmami w branży:

Croma Logo

Zarejestruj wizytę

Zadzwoń: +48 792 079 900

ul. Dworcowa 11/2, 41-902 Bytom

Godziny pracy

Poniedziałek - Piątek 8:00-20:00

Rejestracja online

Całą dobę 7 dni w tygodniu

Pin It on Pinterest

Share This