Implanty

kwi 12, 2022

Implanty to aktualnie najnowocześniejsza forma odbudowy braków zębowych, pozwalająca na uzyskanie estetyki i komfortu, jaki zapewnia posiadanie własnych zębów.

Właściwości tytanu7
Istotą współczesnej implantologii są unikalne właściwości tytanu – metalu, który wprowadzony do organizmu i kontaktujący bezpośrednio z jego tkankami, nie jest traktowany jako ciało obce i odrzucany, lecz zespala się z tkankami w procesie zwanym osteointegracją. Odkrycie to było przełomem w medycynie i stomatologii XX wieku i zostało uznane nagrodą Nobla. Z dobrodziejstw tego wynalazku korzystają już miliony ludzi na całym świecie.

Implant to wykonana z tytanu śruba o ściśle określonym kształcie i specjalnie przygotowanej powierzchni, którą lekarz implantolog wprowadza do kości szczęki lub żuchwy w miejscu utraconego korzenia zęba. Na tej śrubie opiera się wówczas porcelanową koronę protetyczną.

Etapy leczenia
Leczenie implantologiczne dzieli się na dwa etapy: część chirurgiczną i część protetyczną. Podczas pierwszej, chirurg implantolog wprowadza do kości implanty.  Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, jest bezbolesny.Po zabiegu pacjenci również nie odczuwają dolegliwości bólowych.

Po wprowadzeniu wszczepów rana jest zaszywana i implanty pozostawia się na 3 do 6 miesięcy, całkowicie pokryte dziąsłem. Jest to czas potrzebny na  wspomniany wyżej proces osteointegracji czyli zespalania się kości z powierzchnią implantów, dzięki czemu uzyskuje się siłę umocowania nawet kilkukrotnie większą niż w przypadku naturalnego zęba.

8Żaden etap leczenia nie wymaga od pacjenta pozostawienia nieuzupełnionego braku zębowego nawet na jeden dzień. Jest to szczególnie istotne przy odbudowie zębów w odcinku przednim. W czasie potrzebnym, aby implanty zrosły się z kością, pacjent użytkuje tymczasowe, konwencjonalne uzupełnienie protetyczne.

Po upływie 3-6 miesięcy implanty są odsłaniane i wykonywane jest widoczne w jamie ustnej ostateczne uzupełnienie protetyczne. W zależności od rodzaju braków zębowych oraz planu leczenia są to pojedyncze korony, mosty lub protezy na zatrzaskach. Dostępne rozwiązania protetyczne w zależności od rodzaju braku zębowego zostały szczegółowo opisane i wycenione w zakładce protetyka.
straumann.jpg__900x900_q90

Implanty Straumann AG
Szwajcarska grupa Institut Straumann AG to światowy lider w implantologii stomatologicznej i regeneracji tkanek. Najwyższe standardy jakości utrzymywane przez cały proces produkcyjny, wiedza zdobyta przez ponad pół wieku badań, dokładność pasowania komponentów mierzona w tysięcznych częściach milimetra to fundamenty, które czynią terapię implantami Straumann najbezpieczniejszą z możliwych.
System nr 1 w Europie
W kwietniu 2006 roku fińska National Agency for Medicines opublikowała raport porównujący różne systemy implantologiczne (Finlandia jest jedynym krajem, w którym Ministerstwo Zdrowia rejestruje wszystkie wszczepione i usunięte implanty). Raport przedstawia liczbę utraconych implantów danego producenta i obejmuje okres 10 lat (1994 – 2005 r.). Według danych tych implanty Straumann dają najwyższy odsetek powodzenia spośród wszystkich zarejestrowanych systemów implantologicznych, tj. 98,7%.
Innowacyjna powierzchnia
10Jako jedyne na świecie implanty Straumann produkowane są w specjalnej komorze pozbawionej dostępu powietrza i przechowywane w roztworze soli fizjologicznej do momentu wszczepienia u pacjenta. W połączeniu z optymalną topografią powierzchni implantu pozwala to na radykalne zredukowanie czasu wgajania implantu oraz znaczne zwiększenie bezpieczeństwa leczenia.

10 lat gwarancji
Implanty oraz części protetyczne Straumann objęte są 10-letnią gwarancją producenta, obejmującą także zwykłe zużycie elementów protetycznych. Oczywiście przywileje gwarancyjne przysługują pacjentom tylko wtedy, kiedy ściśle stosują się do zaleceń lekarza, w tym do szczególnej dbałości o higienę jamy ustnej. Szczegółowe warunki gwarancji producenta dostępne są w gabinetach oferujących implanty Straumann.

Najczęściej zadawane pytania:
Czy wszyscy mogą korzystać z implantów stomatologicznych?

Każdy, kto stracił zęby w następstwie choroby lub urazu może używać implantów stomatologicznych. Jeden brakujący ząb może być zastąpiony przez korony porcelanowe lub złote, więcej braków zębowych może być uzupełnionych mostami umieszczonymi na implantach lub protezą.

Co to jest natychmiastowa implantacja?

Natychmiastowa implantacja jest procesem, w którym prowizorium (ząb tymczasowy) jest umieszczony na implant od razu, bez czekania na integrację Osseo.

Dla Niecierpliwych pacjentów (u których możliwe jest wykonanie implantacji natychmiastowej) ta forma leczenia wydaje się być bardzo atrakcyjną ale ma też pewne wady.  Standardowa procedura podzielona na dwa etapy pozostaje preferowana przez wielu lekarzy.
Powodem jest to, że w krótkim czasie może nie dojść do prawidłowej Osseointegracji implantu.W dwuetapowym leczeniu jest czas dla nowo umieszczonego implantu do zintegrowania się kośćmi szczęk.  W tym przypadku, ryzyko uszkodzenia implantu maleje.

Co to jest Full Zestaw implantów?

Komplet implantów może być stosowany zamiast protez. Jest to alternatywne rozwiązanie dla osób, które już noszą protezy a noszenie ich jest niekomfortowe, lub dla tych, którzy z jakichś powodów wkrótce muszą stracić zęby. Dla ludzi, których zęby zostały lub zostaną usunięte, pełen zestaw implantów jest doskonałym rozwiązaniem na uzyskanie wygody.

Istnieje kilka możliwości aby na implantach zamocować wszystkie brakujące zęby.

  • każdy ząb zastąpiony implantem a na nim korona
  • kilka implantów a na nich mosty porcelanowe
  • kilka implantów a na nich proteza

Możliwość zależy od indywidualnego przypadku, który zostanie omówiony w trakcie konsultacji.

Jakie są korzyści z pełnego zestawu implantów?

Implanty nie tylko zapewniają zdrowy i piękny uśmiech, ale także pozwalają znowu cieszyć się próbowaniem wszystkich potraw nawet tych których jedzenie, nie było możliwe przy użytkowaniu protezy. Implanty wyglądają i sprawiają, że pacjenci czują się jakby mieli prawdziwe zęby, a dzięki temu poprawia się komfort życia.

Opinie o Nas

Tak oceniają Nas pacjenci

Współpracujemy z wiodącymi firmami w branży:

Croma Logo

Zarejestruj wizytę

Zadzwoń: +48 792 079 900

ul. Dworcowa 11/2, 41-902 Bytom

Godziny pracy

Poniedziałek - Piątek 8:00-20:00

Rejestracja online

Całą dobę 7 dni w tygodniu

Pin It on Pinterest

Share This