Cosmelan/Dermamelan

kwi 12, 2022

Cosmelan/ Dermamelan są to preparaty nowej generacji o silnym działaniu depigmentacyjnym. Kuracja umożliwia skuteczne pozbycie się plam barwnikowych, przywraca skórze gładkość i blask.

Działanie:

Mechanizm działania jest oparty na wykorzystaniu substancji hamujących tyrozynazę, kluczowego enzymu w procesie formacji melaniny.

Właściwości:
  • jest to najskuteczniejsza kuracja wybielająca w porównaniu do terapii depigmentacyjnych dostępnych obecnie na rynku,
  • zawiera czynniki rozjaśniające o natychmiastowym działaniu,
  • bardzo skuteczny w terapii przebarwień hormonalnych, zwłaszcza typu melasma, chloasma,
  • bardzo wyraźnie rozjaśnia małe i specyficzne plamy takie jak piegi, znamiona barwnikowe i przebarwienia posłoneczne,
  • bezpieczny,
  • może być wykonywany o każdej porze roku,
  • odpowiedni dla każdego fototypu i rodzaju skóry,
  • reguluje wydzielanie łoju, zwęża pory,
  • stymuluje odnowę kolagenu.

Stan skóry poprawia się tydzień po rozpoczęciu kuracji. W zależności od typu skóry leczenie przebiega z różną szybkością. W przypadku ciemnej skóry ( fototyp IV i V) plamy znikają po 8 do 10 dniach. Osoby o jasnej karnacji (fototyp I i II) i fototyp III – blondyni i szatyni o jasnych oczach zanik plam jest obserwowany między 8 a 21 dniem.

Stopień znikania plam

W 99% przypadków intensywność zabarwienia plam ulega redukcji o 95%.

Zasady kuracji

Podczas pierwszej wizyty lekarz informuje pacjenta o zasadach działania i etapach zabiegu. Po zabiegu następuje kontynuacja terapii w warunkach domowych. Terapia nie może zostać przerwana pod żadnym pozorem w założonym czasie! Jeśli leczenie preparatem Cosmelan lub Dermamelan zostanie przerwane, przebarwienia mogą pojawić się ponownie, ponieważ terapia nie eliminuje tendencji do hiperpigmentacji, jedynie ją przerywa.
W trakcie trwania kuracji nie można jednocześnie stosować, żadnych innych środków wybielających i złuszczających, w przeciwnym razie planowane efekty terapeutyczne mogą zostać nieosiągnięte. Zalecane są wizyty kontrolne 8, 15, 30 dnia po zabiegu.

Przebieg zabiegu

Po zmyciu makijażu, lekarz stosuje płyn odtłuszczający, o działaniu oczyszczającym i odtłuszczającym, usuwa martwe komórki z powierzchni skóry, zwiększając penetrację aktywnego preparatu Cosmelan lub Dermamelan.
 Kolejnym etapem jest nałożenie preparatu Cosmelan lub Dermamelan. Jest to maska koloru musztardowego i stanowi podstawę kuracji. Jego głównym celem jest eliminacja plam.

Po zabiegu

Pacjent z maską na twarzy udaje się do domu i zmywa ją po ustalonym przez lekarza czasie, dlatego zaleca się wykonać zabieg po południu lub w dzień wolny od pracy i innych obowiązków.

Kuracja domowa

Cosmelan 2/ Dermamelan 2 Krem. Krem podtrzymujący efekt działania zabiegu. Preparat wspomaga usunięcie przebarwień, posiada właściwości regulujące wydzielanie łoju, zamyka pory, zapobiega hiperpigmentacji. Jednym ze składników kremu jest wysoki filtr przeciwsłoneczny, który chroni skórę przed promieniowaniem ultrafioletowym w trakcie trwania terapii wybielającej. Krem intensywnie odżywia, nawilża skórę po zabiegu i stanowi uzupełnienie kuracji, utrzymuje skórę gładką i elastyczną. Musi być stosowany wg wskazań lekarza.

Skóra po zabiegu

W trakcie 3 pierwszych dni po zabiegu i w przypadku cer bardzo wrażliwych skóra może być bardzo zaczerwieniona. Jest to reakcja jak najbardziej normalna. Może być również obserwowane uczucie napięcia i pieczenia.

Pacjent powinien stosować krem z wysokim filtrem słonecznym codziennie rano i przed wyjściem z domu.

Opinie o Nas

Tak oceniają Nas pacjenci

Współpracujemy z wiodącymi firmami w branży:

Croma Logo

Zarejestruj wizytę

Zadzwoń: +48 792 079 900

ul. Dworcowa 11/2, 41-902 Bytom

Godziny pracy

Poniedziałek - Piątek 8:00-20:00

Rejestracja online

Całą dobę 7 dni w tygodniu

Pin It on Pinterest

Share This