Aparaty stałe

kwi 12, 2022

System Damonaortodoncja

W systemie Damona działanie aparatu ortodontycznego opiera się na systemie mechaniki pasywnej. Oznacza to, że siły z jakimi aparat ortodontyczny działa na zęby, są odpowiednio zbilansowane, a leczenie ortodontyczne koordynuje się dodatkowo z naturalną pracą mięśni twarzy, języka i kości szczęki. Dzięki temu udaje się zredukować dyskomfort związany z noszeniem aparatu, proces leczenia jest znacznie przyspieszony a częstotliwość wizyt kontrolnych – zminimalizowana.

System Damona jest czymś więcej niż tylko leczeniem zamkami samoligaturującymi. Jest to połączenie zamków, rurek policzkowych, zaawansowanych technologicznie łuków lekkich sił oraz minimalnie inwazyjnych procedur leczenia. Jest to pewnego rodzaju filozofia leczenia. W badaniach przeprowadzonych wsród osób leczonych różnymi systemami okazało się, że pacjenci leczeni systemem Damon wykazywali większe zadowolenie z leczenia, trwało ono krócej, wymagało mniej wizyt.

Filozofia systemu Damon

System Damon nie jest kolejnym rodzajem aparatu stałego – Damon to nowa filozofia leczenia ortodontycznego. Filozofia oparta na „współpracy z naturą”, naturalnych procesach wzrostu, w której komfort pacjenta i końcowy efekt stoją na pierwszym miejscu.
Dla pacjenta Damon oznacza doskonały efekt końcowy w większości przypadków leczenie całkowicie bezekstrakcyjne, krótszy czas leczenia, większy komfort podczas leczenia, mniej wizyt kontrolnych, łatwe utrzymanie higieny jamy ustnej podczas leczenia.

Opinie o Nas

Tak oceniają Nas pacjenci

Współpracujemy z wiodącymi firmami w branży:

Croma Logo

Zarejestruj wizytę

Zadzwoń: +48 792 079 900

ul. Dworcowa 11/2, 41-902 Bytom

Godziny pracy

Poniedziałek - Piątek 8:00-20:00

Rejestracja online

Całą dobę 7 dni w tygodniu

Pin It on Pinterest

Share This