Aparaty ruchome

kwi 12, 2022

Leczymy nimi młodsze dzieci. Zapobieganie wadom zgryzu i ich leczenie w tym okresie rozwojowym jest bardzo 2ważne. Aparaty ruchome, zwane też wyjmowanymi, są to aparaty czynnościowe, których zadaniem jest pobudzenie wzrostu części twarzowej czaszki w korzystnym kierunku.

Odpowiednio wczesne rozpoczęcie leczenia aparatem ruchomym może pomóc w rozwoju łuków zębowych i w ten sposób wyeliminować potrzebę zastosowania późniejszego leczenia w okresie uzębienia stałego. Minusem leczenia takim aparatem jest to, że aparat taki trzeba nosić kilka godzin w ciągu dnia i spać z nim w nocy.W każdej chwili istnieje możliwość wyjęcia przez dziecko aparatu.

Warto wiedzieć, że nie ma przeciwwskazań do leczenia dzieci w okresie uzębienia mieszanego aparatem stałym (nie wyjmowanym). Czasami takie wczesne leczenie chroni dziecko przed poważną wadą zgryzu w przyszłości.

Leczenie ortodontyczne to nie tylko aparaty, ale również cała profilaktyka, która ma zapobiec powstawaniu wady zgryzu. Czasami wystarczy płytka przedsionkowa lub wyeliminowanie złych nawyków, jakim np. jest ssanie kciuka, aby zapobiec rozwojowi wady zgryzu. Dlatego nie można powiedzieć o wieku rozpoczęcia leczenia. Rozpoczynamy je wtedy, gdy widzimy, że istnieje taka potrzeba.

Clear Aligner – System nakładek wyrównujących

Clear Aligner to innowacyjna, nieinwazyjna metoda leczenia ortodontycznego,3 przeznaczona zwłaszcza dla osób dorosłych. W wielu przypadkach może stanowić alternatywę leczenia w stosunku do aparatów stałych i ruchomych. Clear Aligner to bezbarwne, przeźroczyste nakładki, które prostują zęby. Nakładki te są niewidoczne, bezbolesne oraz biokompatybilne, co zapewnia wysoki komfort użytkowania.

Terapia z zastosowaniem Clear Aligner  prowadzona jest ściśle wg zaleceń lekarza pod całkowitą kontrolą ortodonty. Terapia ta jest stosowana w przypadkach niewielkich i średnich wad, niewielkich zębowych stłoczeń, rotacji siekaczy, nawrotów wad po leczeniu aparatami stałymi.

Ilość płytek w serii oraz wykonanie dodatkowych modeli kontrolnych ustala się indywidualnie dla każdego przypadku. Standardowo pacjent otrzymuje 3 nakładki na jeden łuk. Leczenie trwa kilka miesięcy (3 – 4 tygodnie na każdą nakładkę).

Zalety:4
  • Przezroczyste nakładki CLEAR ALIGNER są praktycznie niewidoczne. Można bez przeszkód mówić i śmiać się.
  • Komfortowe. Nakładki Clear Aligner zapewniają bardzo dobry komfort. Powierzchnia jest gładką, bez drutów i klamer.
  • Higieniczne. Czyszczenie odbywa się za pomocą szczoteczki i pasty do zębów.
  • Wyjmowane. W każdym momencie możesz wyjąć nakładki i z powrotem je włożyć  łatwo i szybko np. do jedzenia czy czyszczenia.
  • Skuteczne. Leczenie z zastosowaniem nakładek Clear Aligner prowadzi do skorygowania zgryzu w krótkim czasie.

Zapraszamy na konsultację z lekarzem celem oceny możliwości zastosowania nakładek Clear Aligner oraz przewidywanych kosztów.

Opinie o Nas

Tak oceniają Nas pacjenci

Współpracujemy z wiodącymi firmami w branży:

Croma Logo

Zarejestruj wizytę

Zadzwoń: +48 792 079 900

ul. Dworcowa 11/2, 41-902 Bytom

Godziny pracy

Poniedziałek - Piątek 8:00-20:00

Rejestracja online

Całą dobę 7 dni w tygodniu

Pin It on Pinterest

Share This