Usuwanie zmarszczek i odmłodzenie skóry w jednym zabiegu!

mar 9, 2018 | Aktualności

Nie tylko wiele kobiet, ale też mężczyzn ma problemy z zaakceptowaniem upływającego czasu i pojawiającymi się oznakami starzenia organizmu. Z tego też powodu znaczna część próbuje zatuszować te mankamenty, a jednym ze sposobów, dzięki któremu można wyeliminować kompleksy, są zabiegi z medycyny estetycznej.

Jedną z najpopularniejszych metod, dzięki któremu możliwe jest usuwanie zmarszczek, jest zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego. Na czym polega wampirzy lifting? Dlaczego jest tak chętnie wybierany?

Czym jest osocze bogatopłytkowe?

Zanim wytłumaczymy, na czym polega zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego, warto wyjaśnić, czym jest osocze. Osocze bogatopłytkowe (w skrócie PRP lub nazywane plazmą bogatopłytkową) to koncentrat płytek krwi z niewielkiej objętości osocza, który jest otrzymywany w procesie wirowania pobranej od pacjenta krwi.

Już od ponad 20 lat osocze bogatopłytkowe jest chętnie wykorzystywane w medycynie estetycznej. Biorąc pod uwagę efekty i korzystny wpływ, jaki można uzyskać za pomocą PRP, nie można dziwić się popularności tej substancji. Przede wszystkim krwinki płytkowe uwalniają 7 podstawowych czynników wzrostu, dzięki którym zostają pobudzone procesy regeneracji tkanek oraz fibroblasty, odpowiedzialne za tworzenie się nowego kolagenu. Oprócz tego krwinki wspomagają proces tworzenia się nowych naczyń krwionośnych (angiogenezy). Dzięki zachodzącym procesom można odmłodzić skórę i poprawić jej kondycję.

Nie tylko usuwanie zmarszczek

Zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego wykonywany jest przede wszystkim w przypadku pacjentów, którzy chcą wyeliminować oznaki starzenia się, takie jak zmarszczki, kurze łapki, czy zapadnięta skóra. Jednak wampirzy lifting to nie tylko usuwanie zmarszczek czy bruzd.

Kiedy jeszcze stosuje się wampirzy lifting?

  • jeśli nasza skóra jest wysuszona, słabo napięta lub zmęczona;
  • gdy zależy nam na tym, by nasza skóra szybciej się regenerowała;
  • gdy chcemy usunąć: blizny, fałdy, czy kurze łapki;
  • jeśli chcemy zwiększyć gęstość skóry i poprawić jej kondycję.

Zabieg w 3 odsłonach

Zabieg z użyciem własnej krwi pacjenta występuje w 3 wersjach. Wybór odpowiedniej metody uzależniony jest od efektów, na których zależy pacjentce/owi. W BlueKlinik wykonujemy zabieg poprzez:

  • mezoterapię (czyli zastrzyki śródskórne),
  • wypełnienie (osocze jest wstrzykiwane wzdłuż linii fałdu lub zmarszczki),
  • maskę komórkową.

Jak przebiega zabieg?

  1. W pierwszej kolejności zostaje pobrana krew od pacjenta. Jej ilość uzależniona jest od wybranej metody – jednak nie jest to więcej niż 3 probówki.
  2. Następnie krew zostaje odwirowana w probówce laboratoryjnej. Jest to możliwe, dzięki specjalnemu żelowi, który znajduje się w probówce. Za jego pomocą można uzyskać aż ponad 90 proc. płytek z krwi pacjenta.
  3. Jeśli zabieg wykonywany jest poprzez mezoterapię, wtedy osocze podawane jest podczas 4 zabiegów co 2 tygodnie. W przypadku wypełnienia są to 2 zabiegi, co 3 tygodnie, a maskę podaje się tylko raz. To doskonałe rozwiązanie, jeśli chcemy przyśpieszyć proces gojenia skóry.

 

Chcesz się pozbyć zmarszczek lub oznak starzenia? Zapisz się do naszego gabinetu na usuwanie zmarszczek w Bytomiu lub w Tarnowskich Górach. Oferujemy m.in. zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego lub kwasu hialuronowego.

 

 

Opinie o Nas

Tak oceniają Nas pacjenci

Współpracujemy z wiodącymi firmami w branży:

Croma Logo

Zarejestruj wizytę

Zadzwoń: +48 792 079 900

ul. Dworcowa 11/2, 41-902 Bytom

Godziny pracy

Poniedziałek - Piątek 8:00-20:00

Rejestracja online

Całą dobę 7 dni w tygodniu

Pin It on Pinterest

Share This