Mity w stomatologii – zobacz w co warto wierzyć i odwiedź naszą placówkę w Bytomiu

maj 2, 2017 | Aktualności

Mitów powstających na temat stomatologii jest wiele. Niestety, większość z nich uczy nas złych nawyków.  Jeśli chcesz dowiedzieć się, czy wybielanie naprawdę niszczy zęby lub czy ich stan zależny jest od ilości spożytego cukru, to koniecznie przeczytaj ten artykuł.

Stan naszych zębów zależny jest od ilości spożytego cukru

Za czasów dzieciństwa na pewno słyszałeś zdanie: nie jedz tyle słodyczy, bo w końcu wypadną Ci zęby. Jest to najprawdopodobniej najbardziej znany mit stomatologiczny. W rzeczywistości stan Twoich zębów nie zależy od ilości spożywanego cukru, ale od czasu, w którym to cukier ma kontakt z naszymi zębami. Jeśli więc zjesz całą tabliczkę czekolady i od razu umyjesz zęby, to będzie to wiele bardziej korzystne dla Twoich zębów niż zjedzenie jednego rządka i zaniechanie szczotkowania.

Zęby mnie nie bolą, więc nie muszę odwiedzać dentysty

Kolejnym mitem, z którym stara się walczyć stomatologia w Bytomiu oraz innych miastach Polski, jest brak profilaktycznych wizyt u dentysty. W naszym społeczeństwie panuje powszechna opinia, że brak bolących zębów równy jest ze zdrowym stanem jamy ustnej. A przecież przeciętny Polak ma aż 13 zębów objętych próchnicą! Aby zapobiec takiemu rozwojowi sytuacji należy przestrzegać zasad higieny jamy ustnej oraz odwiedzać stomatologa przynajmniej raz na 6 miesięcy.

Wybielanie szkodzi zębom – kolejny mit, z którym spotkali się nasi stomatolodzy z gabinetu w Bytomiu

W dzisiejszych czasach wiele osób dąży do tego, aby mieć piękny, biały uśmiech. Z tego też powodu wiele osób korzysta z możliwości, jakie oferuje stomatologia w Bytomiu lub innych polskich miastach, stawiając na wybielanie zębów. Czy jednak wybielanie niesie ze sobą konsekwencje zdrowotne? Odpowiedź na to pytanie brzmi „nie”, czego dowodami są liczne badania kliniczne. Wykazały one bowiem, że wybielanie zębów nie jest szkodliwe dla struktury zęba. Co więcej, nowoczesne metody oraz preparaty nie tylko nie osłabiają zębów, ale też nie wpływają negatywnie na powstawanie próchnicy lub chorób przyzębia. Do niepożądanych efektów, które mają miejsce po wykonaniu wybielania, można zaliczyć czasową nadwrażliwość na ciepło oraz zimno. Jednak te objawy ustają po kilku godzinach po przeprowadzeniu zabiegu.

Opinie o Nas

Tak oceniają Nas pacjenci

Współpracujemy z wiodącymi firmami w branży:

Croma Logo

Zarejestruj wizytę

Zadzwoń: +48 792 079 900

ul. Dworcowa 11/2, 41-902 Bytom

Godziny pracy

Poniedziałek - Piątek 8:00-20:00

Rejestracja online

Całą dobę 7 dni w tygodniu

Pin It on Pinterest

Share This