Jak przygotować się do założenia aparatu ortodontycznego?

maj 14, 2018 | Aktualności

Krzywe ustawienie zębów i nieprawidłowy zgryz to nie tylko problem natury estetycznej, ale przede wszystkim zdrowotnej. Przyczyn powstania wad zgryzu jest wiele, jedno jest jednak pewne, niezależnie od wieku warto walczyć o piękny i zdrowy uśmiech.

Rozwiązaniem Twojego problemu będzie wizyta u ortodonty z Tarnowskich Gór, który zaproponuje Ci aparat ortodontyczny.  W ostatnim artykule mówiliśmy o rodzajach aparatów w naszych gabinetach, dziś podpowiemy Ci, jak przygotować się do założenia aparatu ortodontycznego.

Zanim zapiszesz się na wizytę…

Leczenie zębów warto rozpocząć już przed wizytą u ortodonty. Zanim umówisz się na wizytę u specjalisty od leczenia m.in. wad zgryzu, odwiedź naszego stomatologa. Sprawdzi on nie tylko, w jakim stanie są Twoje zęby, ale też wykona szereg zabiegów, dzięki którym będziesz mógł uniknąć ryzyka powstania chorób dziąseł czy przyzębia. W szczególności warto przeprowadzić skaling i piaskowanie. Za pomocą tej pierwszej metody usuniesz kamień nazębny, a ta druga jest doskonałym uzupełnieniem skalingu.

W trakcie wizyty stomatolog sprawdzi również, czy nie masz ubytków w uzębieniu. Przed założeniem aparatu, warto uzupełnić ubytki przy pomocy plomb lub laku.

Pierwsza wizyta

Rozpoczęcie leczenia wady zgryzu za pomocą aparatu ortodontycznego zaczyna się od wizyty u ortodonty, w której trakcie specjalista zbada problem ortodontyczny. W naszych gabinetach w Tarnowskich Górach czy Bytomiu w czasie pierwszej wizyty ortodonta wykonuje gipsowe modele szczęki i żuchwy, a także kolorowe zdjęcia zębów oraz twarzy. To na ich podstawie ma możliwość zbadania problemu i opracowania najlepszej dla Ciebie metody leczenia.

W czasie konsultacji dowiesz się:

  • jaka jest obecna wada zgryzu, jaki jest jej stopień zaawansowania oraz jakie leczenie będzie najlepsze dla Ciebie;
  • jakie będą koszty leczenia;
  • jaki czas leczenia przewiduje ortodonta;
  • czy będzie konieczne usunięcia któregoś zęba.

Jak przygotować się do założenia aparatu ortodontycznego?

Jeśli zaakceptujesz plan leczenia ortodonty, to w trakcie 2 wizyty lekarz przejdzie do separacji zębów. Ten krótki zabieg poprzedza założenie aparatu metalowego lub przezroczystego i wykonuje się go 7 dni przed założeniem aparatu. Na czym polega zabieg? Ortodonta z Tarnowskich Gór umieszcza między zębami (najczęściej trzonowymi) specjalne sprężyste gumki, które tworzą miejsce potrzebne do założenia pierścieni.

Po upływie tygodnia ortodonta usuwa sprężyste gumki i zakłada pierścienie, które są potrzebne do założenia aparatu.

W trakcie 3 wizyty ortodonta zakłada już aparat, a kolejne spotkania mają na celu sprawdzenie postępów leczenia.

 

Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak przebiegają pierwsze wizyty ortodonty z Tarnowskich Gór lub Bytomia? Kliknij ten link i dowiedz się więcej.

Opinie o Nas

Tak oceniają Nas pacjenci

Współpracujemy z wiodącymi firmami w branży:

Croma Logo

Zarejestruj wizytę

Zadzwoń: +48 792 079 900

ul. Dworcowa 11/2, 41-902 Bytom

Godziny pracy

Poniedziałek - Piątek 8:00-20:00

Rejestracja online

Całą dobę 7 dni w tygodniu

Pin It on Pinterest

Share This