Dentysta radzi: 4 produkty, które warto dołączyć do naszej diety

paź 5, 2016 | Aktualności

Zastanawiasz się, w jaki sposób możesz uzyskać piękne i zdrowe zęby? Wbrew pozorom nie wystarczy jedynie przywiązywać uwagę do higieny jamy ustnej czy systematycznie odwiedzać dentystę z Tarnowskich Gór. O kondycję  zębów dbasz z każdym posiłkiem. Zobacz, jakie produkty pomogą Ci uzyskać wymarzony uśmiech.

Najzdrowsze dla zębów z owoców są jabłka

Wszystkie owoce są skarbnicą witamin i składników mineralnych, które korzystnie wpływają na nasz organizm. Niestety, wysoka zawartość cukru, która się w nich znajduje, negatywnie wpływa na kondycję zębów, ponieważ bardzo często staje się on pożywką dla bakterii, a to z kolei bardzo często wywołuje próchnicę. Ta zasada dotyczy przede wszystkim słodkich owoców, w których poczet zalicza się winogrona czy czereśnie. Z kolei w niektórych owocach, mimo ich słodkiego smaku, jest dużo kwasów. Również te substancje, które znajdują się przede wszystkim w cytrusach, mogą niszczyć szkliwo tym samym zwiększając ryzyko próchnicy i wywołując nadwrażliwość zębów. Idealnym owocem dla naszych zębów są jabłka. Nie za słodkie, nie za kwaśne, a w dodatku dostarczają cennych składników i oczyszczają jamę ustną. W trakcie jedzenia jabłek pobudzasz wydzielanie śliny, która wypłukuje resztki jedzenia, jak i chroni zęby przed działaniem cukrów oraz kwasów.

Ryby skarbnicą składników odżywczych

Regularne jedzenie ryb wpływa bardzo korzystnie na stan naszych zębów. Zawierają one w sobie trzy ważne składniki: wapń, fosfor oraz witaminę D, od której zależy gospodarka wapniowo-fosforanowa w organizmie, a co za tym idzie kondycja naszych zębów. Poza tym w rybach znajdują się również kwasy omega-3, które wspomagają przyswajanie wapnia, jednego z najważniejszych składników. Stąd też osoby, które są miłośnikami ryb, mają mocne i zdrowe zęby.

Warto jeść warzywa na surowo

Warzywa takie jak kalarepa, marchew, seler naciowy, czy rzodkiewka jedzone na surowo w naturalny sposób usuwają osad i płytkę nazębną, chroniąc nasze zęby przed próchnicą oraz chorobami przyzębia. Ponadto gryzienie twardych warzyw jest znakomitym masażem dla dziąseł, dzięki czemu rzadziej chorują. Jeżeli dbasz o swoje zdrowie i figurę, to ucieszysz się z wiadomości, że warzywa dostarczają wielu składników odżywczych przy niewielu kaloriach. Dzięki temu możesz dbać zarówno o zęby, jak i o sylwetkę. Potwierdza to również każdy dentysta z Tarnowskich Gór.

Fluoryzacja nie tylko w wykonaniu dentysty

Nie od dziś wiadomo, że zielona herbata korzystnie wpływa na nasze zdrowie, lecz nie każdy zdaje sobie sprawę, że jest dobra dla naszych zębów. Zawiera ona związki polifenolowe, które hamują rozwój bakterii w jamie ustnej, jednocześnie chroniąc błonę śluzową przed zakażeniami. Ze względu na dużą zawartość fluoru zielona herbata wzmacnia szkliwo oraz utrudnia tworzenie się płytki nazębnej. Dla tych właściwości warto ją pić, choć, jak herbata czarna, pozostawia na zębach osad.

Nasi dentyści zapraszają do gabinetu w Tarnowskich Górach i Bytomiu.

Opinie o Nas

Tak oceniają Nas pacjenci

Współpracujemy z wiodącymi firmami w branży:

Croma Logo

Zarejestruj wizytę

Zadzwoń: +48 792 079 900

ul. Dworcowa 11/2, 41-902 Bytom

Godziny pracy

Poniedziałek - Piątek 8:00-20:00

Rejestracja online

Całą dobę 7 dni w tygodniu

Pin It on Pinterest

Share This