Co zrobić żeby dziecko nie bało się dentysty? Podpowiada nasz dentysta z Tarnowskich Gór

sty 3, 2017 | Aktualności

Strach dzieci przed dentystą to problem bardzo wielu rodziców. Co zrobić, aby dziecko nie bało się wizyty w gabinecie stomatologicznym? Przeczytaj ten artykuł i poznaj odpowiedź na swoje pytanie.

Przed wizytą u dentysty buduj w dziecku pozytywne skojarzenia

Nastawienie oraz to co przekazujesz dziecku jako rodzic ma ogromne znaczenie. Jeśli przed wizytą u dentysty z Tarnowskich Gór masz negatywne uczucia, wtedy Twoja pociecha to wyczuje i sama będzie odczuwała strach. Z tego też powodu staraj się budować wokół wizyty pozytywne skojarzenia. Nie mów dziecku, że bolało Ciebie wyrywanie zębów, a także unikaj zwrotów typu „nic nie będzie bolało”, czy „nie martw się”. Twoim zadaniem jako rodzica jest mówienie w interesujący sposób o gabinecie oraz samej wizycie. Opowiadaj dziecku o ciekawych urządzeniach, które ma dentysta lub wspomnij o kolorowych wypełnieniach, jakie stosujemy specjalnie dla naszych małych pacjentów.

Nie zapomnij nagrodzić dziecka po wizycie

Wielu rodziców przykłada uwagę do samej wizyty i czasu przed nią. My z kolei zalecamy, aby także po wizycie wzmacniać pozytywne zachowanie dziecka. W tym celu nagradzaj swoją pociechę. Nie chodzi o to, aby obiecywać im nowe zabawki w zamian za to, że będą grzeczne. Jako formę nagrody polecamy przytulenie lub podarowanie dziecku całusa, dzięki czemu poczuje się ono bezpiecznie.

Dentysta z Tarnowskich Gór podpowiada, w jaki sposób uspokoić dziecko

Dobrym pomysłem jest także zabranie ulubionej zabawki lub książki dziecka. W ten sposób Twoja pociecha będzie czuła się bezpiecznie. Zwróć uwagę na to, aby wybrać gabinet stomatologiczny, który oferuje tzw. uspokojenie wziewne. Polega ono na tym, że mały pacjent wdycha bezwonny gaz z tlenem za pomocą pachnącej maseczki (o zapachu truskawkowym, pomarańczowym lub bananowym), którą zakłada się na noc. Efekty działania podtlenku azotu ustępują całkowicie po kilku minutach od momentu zaprzestania podawania gazu. Niestety, niewiele klinik korzysta z tej metody, choć jest ona bardzo skuteczna, Jedną z nich jest nasz gabinet stomatologiczny, dlatego też serdecznie zapraszamy na wizytę.

Opinie o Nas

Tak oceniają Nas pacjenci

Współpracujemy z wiodącymi firmami w branży:

Croma Logo

Zarejestruj wizytę

Zadzwoń: +48 792 079 900

ul. Dworcowa 11/2, 41-902 Bytom

Godziny pracy

Poniedziałek - Piątek 8:00-20:00

Rejestracja online

Całą dobę 7 dni w tygodniu

Pin It on Pinterest

Share This