Biżuteria na zęby – wyeksponuj swój uśmiech

sty 22, 2018 | Aktualności

Biżuteria nazębna, określana również jako twinkles, to zabieg, który zyskał ostatnio na popularności. Coraz więcej osób decyduje się na przyklejenie do szkliwa zęba specjalny kryształek, który nie tylko podkreśla biały uśmiech, ale też sprawia, że jest on atrakcyjniejszy.

W jaki sposób mocuje się biżuterię na zęby i kto może ją nosić? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w tym artykule.

Kto może nosić twinkles?

Twinkles, czyli biżuteria nazębna, to nic innego jak ozdoby, które są przyklejane do szkliwa. W większości przypadków kryształki są wykonane z kamieni szlachetnych, takich jak: białe lub żółte złoto, szmaragd, szafir, brylant czy cyrkonia.

Biżuterię nazębną może nosić każdy. Wielkość, rodzaj czy kolor kryształka jest dobierany indywidualnie, dlatego też ozdoba pięknie prezentuje się na zębach niezależnie od wieku lub płci pacjenta.

W jaki sposób mocowana jest biżuteria na zęby?

Zabieg mocowania biżuterii na zęby nie jest długotrwałym procesem, trwa zaledwie kilkanaście minut. Warto jednak podkreślić, że zabieg można przeprowadzić jedynie u dentysty! Stomatologia w Bytomiu, Tarnowskich Górach czy w innym polskim mieście jest na wysokim poziomie, więc na pewno bez problemu znajdziesz dobrego specjalistę. Oczywiście, my zapraszamy do naszych gabinetów w Bytomiu lub Tarnowskich Górach, gdzie wszystkie nasze zabiegi są wykonywane na najwyższym poziomie.

Warunkiem do wykonania zabiegu jest stan, w jakim jest ząb. Najczęściej wykonywany jest on na górnej jedynce, dwójce lub trójce i niezależnie od tego, który ząb wybierzemy, musi on być zdrowy. Aby kryształek lepiej się prezentował, ząb powinien być biały. Pacjenci, którzy nie mogą poszczycić się śnieżnobiałym uśmiechem, mogą zawsze skorzystać z zabiegu wybielania zębów.

A jak wygląda mocowanie twinkles?  W pierwszej kolejności stomatolog osusza ząb, a następnie wytrawia powierzchnię szkliwa – dzięki temu zwiększa się przyczepność na powierzchni zęba.  Następnie przykleja on wybraną wcześniej przez pacjenta ozdobę do szkliwa za pomocą materiału światłoutwardzalnego.

Czego nie wolno robić po zabiegu?

Mocowanie biżuterii na zęby nie jest skomplikowanym czy inwazyjnym zabiegiem. Bezpośrednio po wykonaniu zabiegu należy jednak przestrzegać kilku zasad, dzięki czemu ozdoba będzie dłużej trzymać się na zębach.

Po zamocowaniu twinkles nie można:

  • spożywać twardych pokarmów przez 12 godzin (np.: marchewki),
  • nie naciskać na ząb przez 12 godzin,
  • pić od razu po wykonaniu zabiegu,
  • przez 12 godzin myć zębów.

 

Interesują Cię zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej? Zapraszamy do naszych gabinetów w Bytomiu i Tarnowskich Górach! U nas stomatologia w Bytomiu czy Tarnowskich Górach jest na najwyższym poziomie!

 

 

 

 

 

Opinie o Nas

Tak oceniają Nas pacjenci

Współpracujemy z wiodącymi firmami w branży:

Croma Logo

Zarejestruj wizytę

Zadzwoń: +48 792 079 900

ul. Dworcowa 11/2, 41-902 Bytom

Godziny pracy

Poniedziałek - Piątek 8:00-20:00

Rejestracja online

Całą dobę 7 dni w tygodniu

Pin It on Pinterest

Share This