Aparat ortodontyczny – jakie rodzaje zakładamy w naszych gabinetach?

kwi 18, 2018 | Aktualności

Piękny, biały uśmiech to marzenie wielu osób. Jednak nawet zęby o idealnym odcieniu bieli nie będą pięknie prezentować się, jeśli nie będą równe. W Blue Klinik oferujemy szereg zabiegów, dzięki którym olśnisz wszystkich swoim uśmiechem. W naszych gabinetach możesz wykonać nie tylko zabiegi ze stomatologii estetycznej, ale też z zakresu ortodoncji.

Jakie rodzaje aparatów może Ci zaproponować nasz ortodonta z Bytomia lub Tarnowskich Gór? Więcej informacji na temat naszych usług ortodontycznych znajdziesz w dalszej części artykułu.

Stały czy ruchomy?

Aparaty ortodontyczne można podzielić na 2 typy – stały i ruchomy. Pierwszy typ aparatu jest naklejany pacjentowi specjalnym klejem na cały czas trwania leczenia. Z kolei aparaty ruchome można wyjmować w każdej chwili. Nosi się je zgodnie z zaleceniami ortodonty – maksymalnie do kilkunastu godzin na dobę.

Aparaty ruchome zalecane są najczęściej u dzieci oraz młodzieży, ponieważ młodsi pacjenci boją się leczenia aparatem stałym. Poza tym wyjmowane aparaty są stosowane przy mniejszych wadach, a także pomagają zwalczać nieprawidłowe nawyki u młodszych pacjentów (np.: ssanie palca).

Zaletą aparatów stałych jest szybkie i skuteczne leczenie, które wynika z precyzji tej metody. W przeciwieństwie do aparatów wyjmowanych pacjent nie musi trzymać się wytycznych ortodonty odnośnie do grafiku noszenia aparatu.

Rodzaje aparatów ortodontycznych

Skoro już wiesz, czym różni się aparat stały od ruchomego i w jakich sytuacjach stosuje się te typy aparatów, warto opisać ich konkretne rodzaje. W naszych gabinetach ortodonta z Bytomia lub Tarnowskich Gór może zaproponować Ci leczenie jednym z 4 rodzajów aparatów: Clear Aligner, Invisalign, Damon lub Incognito.

Clear Aligner i Invisalign to aparaty ruchome, dzięki którym masz możliwość leczenia wad zgryzu bez konieczności zakładania aparatu stałego. Z kolei system Damon i aparat Incognito są rodzajami aparatu stałego. Oczywiście, każde z tych rozwiązań ma swoje zalety. Jakie? Przygotowaliśmy dla Ciebie specjalne zestawienie w postaci tabelki.

Pamiętaj, że typ i rodzaj zastosowanego aparatu zależy przede wszystkim od konkretnego pacjenta. Twój wiek, stan uzębienia, rodzaj wady i stopień jej nasilenia ma ogromne znaczenie i wpływ na to, jakie rozwiązanie zaproponuje Ci nasz ortodonta.

Oczywiście, przygotowujemy plan leczenia pod oczekiwania pacjenta. Przykładowo, jeśli Twoja praca nie pozwala na założenie tradycyjnego aparatu stałego, wtedy zaproponujemy Ci aparat lingwalny – jest on klejony od wewnętrznej strony zębów, dzięki czemu będzie niewidoczny dla otoczenia.

Opinie o Nas

Tak oceniają Nas pacjenci

Współpracujemy z wiodącymi firmami w branży:

Croma Logo

Zarejestruj wizytę

Zadzwoń: +48 792 079 900

ul. Dworcowa 11/2, 41-902 Bytom

Godziny pracy

Poniedziałek - Piątek 8:00-20:00

Rejestracja online

Całą dobę 7 dni w tygodniu

Pin It on Pinterest

Share This