4 zabiegi stomatologiczne, które warto wykonać w nowym roku

gru 21, 2017 | Aktualności

Dla wielu osób nowy rok to szansa na spełnienie wytyczonych celów. Jeśli na Twojej liście noworocznych postanowień pojawił się punkt piękny uśmiech, to ten artykuł jest dla Ciebie! Przedstawimy w nim listę 4 zabiegów profilaktycznych, które warto wykonać w 2018 roku.

1.Wybielanie zębów

Na piękny uśmiech składają się nie tylko równe, ale też białe zęby. Niestety, nie zawsze codzienna pielęgnacja i szczotkowanie przynosi zamierzone efekty. Zęby nadal narażone są na przebarwienia po kawie lub winie, które nieestetycznie się prezentują. Także palenie papierosów jest przyczyną powstawania niepożądanych zmian barwy w odcieniu zębów. Na szczęście współczesna stomatologia pozwala rozwiązać ten problem. Nasz zespół, obojętnie czy zabieg będzie przeprowadzał wykwalifikowany dentysta w Tarnowskich Górach, czy w Bytomiu, wybieli Ci w bezpieczny sposób zęby. W naszych gabinetach przeprowadzamy wybielanie zębów za pomocą metody Beyond – sprawdzonego rozwiązania, dzięki któremu będziesz olśniewać uśmiechem. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, zapraszamy do przeczytania naszego artykułu o wybielaniu zębów.

2. Piaskowanie zębów

Przebarwienia na zębach w takich miejscach jak przestrzenie międzyzębowe lub bruzdy bardzo trudno jest usunąć. W takich sytuacjach najlepszym rozwiązaniem jest zapisanie się na zabieg piaskowania, który nie tylko eliminuje nieestetyczne zmiany barw na zębach, ale też usuwa z nich osad. Zabieg piaskowania poleca się przede wszystkim osobom, które w dużej ilości piją kawę i herbatę oraz palą papierosy. Warto podkreślić, że piaskowanie, podobnie jak wybielanie zębów, jest bezpiecznym i małoinwazyjnym zabiegiem.

3. Fluoryzacja zębów

Fluoryzacja, inaczej lakierowanie zębów, to zabieg, który ma za zadanie zapobiec powstawaniu próchnicy. Obecnie próchnica jest najpopularniejszą chorobą zębów, która dotyka aż ponad 90 proc. dorosłych Polaków! Niestety, wielu z nich lekceważy to schorzenie, co w konsekwencji może prowadzić do poważnych następstw.

Na czym polega fluoryzacja zębów? To zabieg zarówno dla dorosłych, jak i małych dzieci, który polega na nałożeniu niewielkiej warstwy preparatu fluorkowego na zęby (oczywiście, po ich wcześniejszym wyczyszczeniu). Po zaschnięciu z preparatu uwalnia się niewielka ilość fluoru, który nie tylko zapobiega powstawaniu próchnicy, ale też remineralizuje szkliwo i przebarwienia.

4. Ultradźwiękowe usuwanie kamienia nazębnego

Skaling, czyli ultradźwiękowe usuwanie kamienia nazębnego, to kolejny zabieg, który rekomendujemy Wam wykonać w 2018 roku. Zabieg polega na usunięciu twardych złogów nazębnych, czyli właśnie kamienia nazębnego. Dlaczego jest on niebezpieczny dla naszych zębów, skoro jego zadaniem jest uchronienie naszego organizmu przed aktywną płytką bakteryjną? Niestety, kamień nie zawsze odkłada się na szkliwie, a też powstaje pod dziąsłami – to z kolei prowadzi do powstania stanu zapalnego miękkich tkanek. W sytuacji, w której kamienia jest zbyt dużo, dziąsła są spychane w stronę wierzchołków korzeni, czego skutkiem może być utrata zębów.

Ultradźwiękowe usuwanie kamienia nazębnego pozwala wytworzyć drgania o bardzo wysokiej częstotliwości. To właśnie one powodują, że kamień kruszeje. Dużą zaletą skalingu jest nie tylko jego skuteczność, ale też to, że zabieg nie jest bolesny dla pacjenta.

 

Nie jesteś pewny/a, czy wyżej wymienione zabiegi są odpowiednie dla Ciebie? Umów się na wizytę do naszego dentysty w Tarnowskich Górach lub Bytomiu. Sprawdź, w jaki sposób możesz zadbać o swoje zęby!

 

 

 

 

 

Opinie o Nas

Tak oceniają Nas pacjenci

Współpracujemy z wiodącymi firmami w branży:

Croma Logo

Zarejestruj wizytę

Zadzwoń: +48 792 079 900

ul. Dworcowa 11/2, 41-902 Bytom

Godziny pracy

Poniedziałek - Piątek 8:00-20:00

Rejestracja online

Całą dobę 7 dni w tygodniu

Pin It on Pinterest

Share This